«متروپل» فیلمی از پیشکسوت و بزرگ سینمای ایران، مسعود کیمیایی است که در سی و دومین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. سه سال از آخرین فیلم سینمایی مسعود کیمیایی به نام «جرم»، برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر می‌گذرد و در جشنواره امسال نیز پیش‌بینی می‌شود، فیلم «متروپل» به عنوان یکی از نامزدهای سیمرغ بلورین بهترین فیلم مطرح باشد. برخلاف ساخته‌های دیگر مسعود کیمیایی که همیشه مردانه بود و قهرمان مرد داشت، این بار قهرمان اصلی فیلم «متروپل» یک زن است.
علیرضا زرین دست، فیلمبردار فیلم «متروپل» درباره داستان فیلم گفت: این زن به جایی پناهنده می‌شود که باشگاه بیلیارد است اما در واقع به سینما پناهنده می‌شود، چیز استثنایی و زیبایی که کیمیایی در فیلمنامه گذاشته است.

خلاصه فیلم «متروپل»:

داستان زنی به نام خاتون است که در یک نیمه شب به یک باشگاه بیلیارد پناه می‌آورد.


عوامل فیلم «متروپل»:

کارگردان و تهیه‌‌کننده: مسعود کیمیایی/ مجری طرح و مدیر تولید: تینا پاکروان/ نویسنده: مسعود کیمیایی و عبدالرضا منجزی/ برنامه‌ریز و دستیار اول کارگردان: علیرضا شمس شریفی / مدیر فیلم‌برداری: علیرضا زرین‌دست/ صدابردار: اسحاق خانزادی/ تدوین: مصطفی خرقه‌پوش/طراح صحنه و لباس: کیوان مقدم/ طراح گریم: سعید ملکان/ عکاس: بابک برزویه

بازیگران: مهناز افشار، محمدرضا فروتن، پولاد کیمیایی، شقایق فراهانی، ساعد سهیلی، سحر دولت‌شاهی، یوسف مرادیان، میلاد کی‌مرام، مجید گلشنی، سامان حسینی، اکبر معززی، تینا پاکروان، حامد ابوطالبی، حسین علی محمدی، سوگل خالقی، لادن پروین، شاپور کلهر، علی اصغر طبسی، مجید علیزاده، شهرام تیموریان، سام فراهانی، مرجان کیومرثی، حمیرا عظیمی، سارا عسگری، احسان بذلی، کاترین اصلانی، اصغر مرادطلب، امید گنج‌بخش، مجتبی طهماسبی، شهباز جهانگیری، فرناز صفوی، مسعود رمضانی، سامان محمدی، مهدی چشمه، علی لاجوردی، سید فرنام قدیمی و…

حاشیه های فیلم «متروپل»:

نام فیلم «متروپل»، در ابتدا «کلید شکسته» بود که مسعود کیمیایی بعدا نام فیلم را به «متروپل» تغییر داد. متروپل نام سینمایی است که سال هاست در آن فیلمی اکران نشده و این سینما به عنوان لوکیشن اصلی فیلم به دلیل تاثیر زیادی که در روحیه مسعود کیمیایی گذاشت، انتخاب شده است.

پولاد کیمیایی، در فیلم «متروپل» شخصیتی آرام، متین و متفاوت نسبت به کارهای قبلی اش دارد و در مصاحبه ای در ارتباط با این دوره جشنواره گفته است: فیلم سینمایی «متروپل» از پتانسیل بالایی برای دریافت جایزه برخوردار است. البته این نکته را هم باید یادآور شوم که ما نسبت به داوری‌ها همیشه شاکی هستیم.

پولاد کیمیایی، در هنگام فیلمبرداری «متروپل» خبرساز شد. طی این اتفاق، کیمیایی با شیشه‌ای اصابت می‌کند که در نتیجه این اصابت، تاندون دست او پاره شده و سه انگشت دست او نیز به شکلی جدی، پاره می‌شوند.

«متروپل»، ششمین فیلمی است که علیرضا زرین دست به عنوان فیلمبردار با مسعود کیمیایی همکاری میکند.
طراحی وب و برنامه نویسی: استودیو سیرنگ رسانه | محمد آرین | فرم تماس با مسئول سایت